İçeriğinde;

  • Vitamin E                                                 270 mg
  • Vitamin C                                                225 mg
  • L-Arginin                                                  250 mg
  • L-Carnitin                                                125 mg
  • Coenzim Q10                                          100 mg
  • Astaxantin                                           16 mg
  • Folic acid                                                  200 μg
  • Selenium                                                   50 μg

bulunmaktadır.

 

ASTAKSANTİN

Güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallerin neden olduğu DNA hasarına karşı beta karotenden ve E vitamininden daha etkilidir. Bu yüzden, sağlığa oldukça yararlıdır. Antioksidanlar, hücreleri beslerler ve onların sağlıklı yaşamalarına neden olurlar.Yapılan çalışmalarda astaksatin verilen grupta sperm hızında artış görülmüştür. Gebelik oranları da astaksantin grubunda önemli ölçüde artmıştır.

L-ARGİNİN

İyileştirici güçleri nedeniyle “mucize molekülü’ olarak da bilinen L-arginin, insan büyüme hormonu üretimi de dahil olmak üzere bir çok önemli vücut fonksiyonlarında rol oynar. İnsan vücudunda bir çok cinsel ve üreme sorunlarını çözer. Sperm hareketliliğini ve bunların sayısını artırarak erkeklerde kısırlığın tedavisinde yardımcı olabilir. Özellikle çeşitli organlarda, cinsel organların içinden geçen kan dolaşımına yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, insanlarda üreme yeteneğini geliştirir.

KOENZİM Q10

Güçlü bir antioksidan olan koenzim Q10 serbest radikalleri nötralize ederek hücre yapısını koruyor ve yaşlanmanın vücutta yarattığı olumsuz etkilerin yavaşlatılmasından kalp hastalıkları ve kanser gibi hayati risk yaratan hastalıklara kadar pek çok sağlık sorununa karşı vücudun direncini artırıyor. Benzer şekilde, erkek spermi oksidatif hasarın etkilerine karşı hassastır  ve bu da sperm sayısının azalması, zayıf sperm kalitesi ve infertiliteye neden olabilir. Birçok çalışma, koenzim Q10 takviyesinin, antioksidan korumayı arttırarak sperm kalitesini, aktivitesini ve konsantrasyonunu iyileştirebileceği sonucuna varmıştır.

C VİTAMİNİ

En etkili ve güvenilir besinlerden biridir. Bunun nedeni C vitaminin suda kolay erimesi ve vücutta depolanmamasıdır. C vitamini kan damarları ve vücut kaslarını güçlü hale getirmeye yardımcı olan kollajen sentezi için etkili bir antioksidandır. C vitaminini vücut kendi imkanlarıyla üretemediğinden dolayı gıda/besin yoluyla alınmalıdır.

L-KARNİTİN

Çalışma kapasitesini arttırıyor. Yağ yakımını büyük ölçüde arttırdığı için antrenmanın verimli geçmesini sağlıyor. Enerji artışı sağlıyor. Yağ yakımını destekliyor.  Yorgunluğu azaltıyor. Dayanıklılık gereken sporlarda dayanıklılık eşiğini yükseltiyor. İç organların çevresindeki zor yağların yakımına yardımcı oluyor.

SELENIUM

Semen içindeki bir proteini harekete geçirerek sperm hücrelerinin oksitlenmesini önlüyor ve bu sayede daha canlı ve aktif kalan spermlerin dölleme yeteneği artıyor.

E-VİTAMİNİ

Yağda çözünen ve pek çok kanser türünü önleyen önemli bir vitamindir. Hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar. Cinsel faaliyetleri de düzenlemektedir. Adet Dengesini Sağlar. Kadınların adet sancıları ve menopoz sonrası sıkıntılarını azaltıcı etkiye sahiptir.

FOLİK ASİT

Enerji üretimi de dâhil olmak üzere vücudun en hayati fonksiyonları için son derece gereklidir.